Onlangs was het zover, de finale van de Rijnlandcup 2025! Het onderwerp dit jaar was het ontwerpen van een fognet in Tarfaya (Marokko).
De tweedejaars Technasiumleerlingen van havo en vwo moesten dit jaar een fognet (een net om waterdruppels op te vangen) ontwerpen en hiervoor onderzoek doen naar de geschiktheid van verschillende materialen. Na acht weken onderzoeken en ontwerpen heeft iedere groep in de eigen klas het resultaat gepresenteerd. De docenten hebben daar de twee winnende groepen bepaald.
De finale vond dit jaar plaats in het Gemeenlandshuis van het Hoogheemraadschap Rijnland in Leiden. De twee geselecteerde groepen van onze school presenteerden hun project aan een deskundige jury. Het presenteren was best spannend, maar wat deden onze leerlingen dat professioneel.
Na de presentaties kregen de leerlingen een rondleiding door het prachtige pand. Tijdens het juryberaad speelden de leerlingen een quiz over zaken die tijdens de rondleiding verteld waren. Onze beide groepen kregen positieve feedback van de jury. De groep van Lana, Viola en Faye uit H2b kreeg zelfs een eervolle vermelding. Wat een mooie, leerzame dag!
#ONCtech




